10 художників-імпресіоністів, яких потрібно знати


  Альфред Сіслей
Цей французький живописець англійського походження вважається найвідомішим пейзажистом другої половини XIX століття. У його колекції налічується більше 900 картин, з яких найвідоміші це «Сільська алея», «Мороз в Лувесьене», «Міст в Аржантеї», «Ранній сніг в Лувесьенне», «Лужки навесні», і багато інших.
«Лужки навесні»

Ван Гог
Ван Гон став популярним лише після своєї кончини. А за життя зміг продати одну-єдину картину, за 4 місяці до смерті. Кажуть, він був і підприємцем, і священиком, але нерідко потрапляв в психіатричні лікарні через депресію, тому вся бунтівливість його існування вилилася в легендарні твори.

"Зоряна ніч"

Каміль Піссарро
Піссарро народився на острові Сент-Томас, в сім’ї буржуазних євреїв, і був одним з небагатьох імпресіоністів, батьки якого заохочували його захоплення і незабаром відправили в Париж на навчання. Найбільше художнику припала до смаку природа, її-то він і зображував у всіх фарбах, а якщо сказати точніше, то у Піссарро був особливий талант підбирати м’якість квітів, сполучуваність, після чого на картинах немов з’являвся повітря.

«Бульвар Монмартр. Після полудня, сонячно »(1897)
Клод Моне
З дитинства хлопчина вирішив, що стане художником, незважаючи на заборони родини. Самостійно переїхавши до Парижа, Клод Моне занурився в сірі будні важкого життя: два роки на службі у збройних військах в Алжирі, тяжба з кредиторами через бідність, хвороби. Однак, створюється відчуття, що труднощі не гнітили, а навпаки, надихали художника створювати такі яскраві картини, як «Враження, схід сонця», «Будинок парламенту в Лондоні», «Міст до Європи», «Осінь у Аржантее», «На березі Трувілле », і безліч інших.

"Гавр", 1874
Костянтин Коровін
Пристрасна любов до природи допомогла йому інтуїтивно надавати неуявну жвавість статичній картинці, завдяки з’єднанню підходящих фарб, ширини мазків, вибору теми. Неможливо пройти повз його картин «Пристань в Гурзуфі», «Риба, вино і фрукти», «Осінній пейзаж», «Місячна ніч. Зима »та серії його робіт, присвячених Парижу.

«Париж, площа Бастилії», після 1923
Поль Гоген
До 26-ти років Поль Гоген і не замислювався про живопис. Він був підприємцем і мав велику сім’ю. Однак коли вперше побачив картини Каміля Піссарро, вирішив, що неодмінно стане малювати. З плином часу стиль художника змінювався, але найвідоміші імпресіоністичні картини це — «Сад в снігу», «У обриву», «На пляжі в Дьеппе», «Оголена», «Пальми на Мартініці» та інші.

"Сад в снігу"
Поль Сезанн
Сезанн, на відміну від більшості своїх колег, став відомий ще за життя. Йому вдалося організувати власну виставку і виручати з неї чималі доходи. Люди знали толк в його картинах — він, як ніхто інший навчився поєднувати гру світла і тіні, робив гучний акцент на правильних і неправильних геометричних формах, строгість тематики його картин гармоніювала з романтикою.

Жа да Буффан. Став.1876
П’єр-Огюст Ренуар
До 20-ли років Ренуар працював декоратором віял у старшого брата, і тільки потім перебрався в Париж, де познайомився з Моне, Базилем і Сіслея. Це знайомство допомогло йому в майбутньому стати на дорогу імпресіонізму і прославитися на ній. Ренуар відомий як автор сентиментального портрета, серед його найвидатніших робіт — «На терасі», «Прогулянка», «Портрет актриси Жанни Самарі», «Ложа», «Альфред Сіслей і його дружина», «На гойдалці», «Жабник» і багато інших.

«Портрет актриси Жанни Самарі» (1877)
Едгар Дега
Якщо ви ще нічого не чули про «Блакитних танцівницях», «Репетиції балету», «Балетної школі» і «Абсенті» — поспішіть швидше дізнатися про творчість Едгара Дега. Підбір оригінальних кольорів, унікальних тем для картин, відчуття руху картинки — все це і багато іншого зробило Дега одним з найвідоміших художників світу.

"Блакитні танцівниці"
Едуард Мане
Не плутайте Мане з Моне — це дві різні людини, які працювали в один час і в одному художньому напрямку. Мане завжди привертали сцени побутового характеру, незвичайні зовнішності і типажі, як ніби випадково «спіймані» моменти, згодом зафіксовані на століття. Серед відомих картин Мане: «Олімпія», «Сніданок на траві», «Бар«Фолі-Бержер»,«Флейтист»,«Нана»та інші.
"Сніданок на траві"

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Імпресіонізм